Debatni kampovi

DEBATNI KAMPOVI

KAMP MLADIH ZA MLADE - 20. DRŽAVNO DEBATNO NATJECANJE (30.03. - 03.04.2017.)

Rangovi

Sudački listovi kvalifikacije

Sudački listovi četvrtfinale i polufinale

Fotografije - profesionalne

Fotografije

Video - pjesma "U svijetu postoji jedno carstvo"

ZIMSKI DEBATNI KAMP (10.01. - 14.01.2017.)

Rangovi

Sudački listovi 

FOTOGRAFIJE

VIDEO ZAPISI: 

MEDIJSKA PREZENTACIJA KAMPA

LJETNI DEBATNI KAMP (27. - 31.08.2016.)

RANGOVI:

 FOTOGRAFIJE

VIDEA:

VIDEO - CEREMONIJA OTVARANJA - 27.08.2016.

VIDEO - CEREMONIJA ZATVARANJA - 31.08.2016.

VIDEO - PRVI DAN - 27.08.2016.

VIDEO - DRUGI DAN - 28.08.2016.

VIDEO - TREĆI DAN - 29.08,2016.

VIDEO - ČETVRTI DAN - 30.08.2016.

VIDEO - PETI DAN - 31.08.2016.

Pregled kampova 2015./2016. (2)

Pregled kampova 2015./2016. (1)

Pjevanje "Ludi letnji ples"

Pjevanje "Nema povlačenja, nema predaje"

Pjevanje - Himna kampa

Ples "Ludi letnji ples"

Ples "Ricky Martin"

Finalne u govorništvu "Ne želim dozvoliti da nas uvjere da su moji prijatelji iz drugog entiteta moji neprijatelji"

Finalna debatna runda kreativci "Ne treba činiti drugome što ne želimo da drugi nama čini"

Finalna debatna runda napredni "U škole treba uvesti jednodnevne izlete u drugi entitet"

Finalna debatna runda početnici "Huliganizam na nacionalnoj osnovi na sportskim terenima treba kažnjavati kaznom zatvora"

 

Finalna debatna runda profesori "Terorizam je izraz nemoći"

ZIMSKI DEBATNI KAMP JAHORINA 10.01. - 14.01.2016.

VIDEO - PRVI DAN 10.01.2016.

VIDEO - DRUGI DAN 11.01.2016.

VIDEO - TREĆI DAN 12.01.2016.

VIDEO - ČETVRTI DAN 13.01.2016.

VIDEO - PETI DAN 14.01.2016.

VIDEO - GOVOR O POMIRENJU (PROF. BRANKA KUKIĆ) 14.01.2016.

 

fotografije - prvi dan 10.01.2016.

fotografije - drugi dan 11.01.2016.

fotografije - treći dan 12.01.2016.

fotografije - četvrti dan 13.01.2016.

fotografije - peti dan 14.01.2016.

Fotografije za preuzeti

Rangovi debata početnici

Rangovi debata napredni

Rangovi eseji početnici

Rangovi eseji napredni

MEDIJSKA PREZENTACIJA:

22.01.2016. Zimski debatni kamp, Jahorina (10. - 14.01.2016.) KSC-Sarajevo.com

21.01.2016. Ambasada Sjedinjenih Američkih Država podržala Zimski debatni kamp o pomirenju Skolski.ba

20.01.2016. Učenice Behram-begove medrese učestvovale na "Zimskom debatnom kampu" BBM.edu.ba

20.01.2016. Veleposlanstvo SAD-a u BiH podržalo debatni kamp o pomirenju Vecernji.ba

20.01.2016. Ambasada Sjedinjenih Američkih Država podržala Zimski debatni kamp o pomirenju Mi2.ba

19.01.2016. Ambasada Sjedinjenih Američkih Država podržala Zimski debatni kamp o pomirenju Informativa.ba

19.01.2016. Ambasada Sjedinjenih Američkih Država podržala Zimski debatni kamp o pomirenju Vijesti-x.com

19.01.2016. Ambasada Sjedinjenih Američkih Država podržala Zimski debatni kamp o pomirenju

19.01.2016. Ambasada Sjedinjenih Američkih Država podržala Zimski debatni kamp o pomirenju Fena.co.ba

15.01.2016. Učenici Medrese na zimskom debatnom kampu na Jahorini Medresa.ba

08.01.2016. Adnan Jašarević će sudjelovati na Zimskom debatnom kampu Jelah.info

08.01.2016. Imena debatanata koji su osvojili besplatno učešće na Zimskom debatnom kampu Studomat.ba

LJETNI DEBATNI KAMP NEUM 27.-31.08.2015.

Fotografije prvi dan 27.08.2015.

FOTOGRAFIJE DRUGI DAN 28.08.2015,

FOTOGRAFIJE TREĆI DAN 29.08.2015.

FOTOGRAFIJE ČETVRTI DAN 30.08.2015.

FOTOGRAFIIJE PETI DAN 31.08.2015.

VIDEO PJESMA "PRIČAM I PRIČAM"

VIDEO - CEREMONIJA OTVARANJA I ZATVARANJA

VIDEO - SKRIVENA KAMERA

VIDEO - FINALNA DEBATA SENIORI "Ovaj Dom se zalaže da treba kreirati medij na kojem će kontinuirano biti obavljane analize sadržaja huškačke retorike političara i javnih ličnosti u BiH"

VIDEO - FINALNA DEBATA POČETNICI "NEVLADINE UDRUGE U BiH DOPRINOSE INTERETNIČKOM POMIRENJU"

VIDEO - FINALNA DEBATA NAPREDNI "VAŽNIJE JE DA SE BORIM ZA PRAVA MANJINSKE SKUPINE NEGO ZA SVOJA"

MEDIJSKA PREZENTACIJA:

Septembar

14/09/2015 Ljetni debatni kamp 2015 MSTS.edu.ba

10/09/2015 Ljetni debatni kamp "All different - all equal", Neum, 2015. godina KSC-Sarajevo.com

08/09/2015 "Gorgije" dominantne na Debatnom kampu u Neumu GimnazijaBanjaLuka.org

03/09/2015 Gimnazijalci najbolji govornici Blic

03/09/2015 Važnost pomirenja i tolerancije Vesti.rs

03/09/2015 Važnost pomirenja i tolerancije Nezavisne.com

03/09/2015 Važnost pomirenja i tolerancije WN.com

03/09/2015 Važnost pomirenja i tolerancije Vazdan.com

03/09/2015 Ljetni debatni kamp: Problemi mladih u BiH su identični Novovrijeme.ba

02/09/2015 CKD: Održan bh. ljetni debatni kamp uz moto "Svi različiti, svi jednaki!" Enovosti.ba

02/09/2015 Adnan Jašarević najbolji govornik Jelah.info

02/09/2015 Adnan Jašarević iz Tešnja najbolji govornik Tesanjba.com

02/09/2015 Održan Ljetni debatni kamp uz moto "Svi različiti, svi jednaki!" Studomat.ba

01/09/2015 Ljetni debatni kamp za učesnike iz cijele BiH iu podršku Ambasade SAD u BiH BiH Bosnjaci.net

Juni

11/06/2015 Neum-Ljetni debatni kamp SuncanaKapija.com

10/06/2015 Debatujte i osvojite besplatno učešće na Ljetnom debatnom kampu u Neumu Studomat.ba

 

Podrške 2016. godina

International Debate Education Association NL; gospođa Yvonne Heselmans, izvršna direktorica – povodom obilježavanja dvadeset godina rada CKD (novembar 2016.)

Ministarstvo prosvjete i kulture RS; gospodin Dane Malešević, ministar – podrška aktivnostima CKD (novembar, 2016.)

Skupština Kantona Sarajevo, gospođa Ana Babić, predsjedavajuća - podrška obilježavanju 20 godina postojanja CKD-a (septembar, 2016.)

Općina Centar, gospodin Dževad Bećirević, načelnik; podrška Centru za kulturu dijaloga za obilježavanje 20 godina postojanja (septembar, 2016.)

BHRT; gospođa Emina Daut, urednica Redakcije programa za djecu i mlade – pismo namjere za TV debate „Za i protiv“ (februar, 2016.)

Vlada KS, gospodin Elmedin Konaković, premijer - podrška XII javnoj debati „I počinioci i žrtve vršnjačkog nasilja i maloljetničkog prijestupništva su naša djeca - spriječimo vršnjačko nasilje i maloljetničko prijestupništvo“